Vyberte stránku

Odhodlání k přesnosti

Jako jedna z mála hodinářských společností, si strojky vyrábíme sami. Hodinky ORIENT a ORIENT STAR jsou vyrobeny s nejvyšší možnou kvalitou a přesností. Díky tomu ukazují čas přesně a spolehlivě i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Rozdíl mezi mechanickými a quartz hodinkami

Mechanické hodinky a quartz hodinky fungují odlišně a každé z nich nabízí uživateli jiné výhody.

Mechanické

 

Jsme hrdí na to, že patříme k předním výrobcům mechanických hodinek v Japonsku. Díky mechanickým strojkům vyráběným v naší společnosti můžeme našim zákazníkům na celém světě zajistit nejvyšší možnou kvalitu.

 

Kvalitní řemeslo a dlouhodobá spolehlivost jsou hlavní znaky našich hodinek. S náležitou péči mohou hodinky ORIENT vydržet desítky let, takže každé z nich jsou zároveň možným dědictvím, které lze předat po několik generací.

Quartz

 

Hodinky typu Quartz používají k regulaci času krystal oxidu křemičitého. Existují tři různé typy quartz hodinek, ale všechny jsou nabíjeny automaticky se pohybující baterií. Analogové hodinky mají převody pro přenos energie, ale jsou napájeny z baterie a oscilují pomocí krystalu křemene pro udržení přesnosti. Digitální quartz hodinky používají k pohybu elektronický obvod místo převodových stupňů. Solární quartz hodinky využívají energii z různých světelných zdrojů a jsou nabíjeny v solárním článku pod číselníkem. Mohou být analogové i digitální.

Jak fungují mechanické hodinky

 

Každá část mechanických hodinek má svůj podíl na celku, který nakonec pomáhá hodinkám ukazovat naprosto přesný čas.

Ručně natahované 

Ruční mechanické hodinky, které jsou ideální pro každodenní použití nebo zvláštní události, začnou pracovat okamžitě po navinutí a fungují nejlépe, když jsou každý den navíjeny ve stejnou dobu.

Ruční mechanické hodinky mají tři hlavní části, které hodinkový strojek definují. První část, hlavní pružina, je zodpovědná za sílu a je proto potřebné otáčet pomalu a opatrně. Energie ručního vinutí je uložena v hlavním řetězu vinutí a je přenášena do druhé části, ozubených kol, které přenášejí sílu a pohybují ručičkami hodinek. Stejná energie je pak přeměněna z rotačního na vratný pohyb, což je mechanismus zodpovědný za přenos energie. Současně se na třetí část, vyvažovací kolečko, aplikuje energie pro pokračování vratného pohybu. Vyvažovací kolo kmitá tam a zpět, aby byla zachována přesnost. Přesnost času je udržována chloupkem, který je přesně nastavitelným vyvážením. Ručičkye připojené ke každému kolu označují denní dobu.

Samonatahovací 

Samonavíjecí mechanické hodinky, známé také jako automatické, jsou ideální pro zaneprázdněné každodenní nošení, bez starosti o ruční navíjení. Hodinky se natahují, dokud jsou na paži uživatele. Měly by být nošeny po dobu nejméně osm hodin, aby ukazovaly co nejpřesnější čas? Mohou vydržet přibližně 40 hodin bez nošení.

Samonavíjecí mechanické hodinky mají tři hlavní části. První z nich je půlkruhová část zvaná rotor, která je držena na místě pomocí kuličkového ložiska, které se otáčí, aby přenášelo kinetickou energii pohybů zápěstí nositele. Druhou částí je excentrický čep, který pomocí gravitace otáčí rotoru. Síla pohybu rotoru je poté přenesena na třetí část, rohatku, což je navíjecí mechanismus, který je připevněn k ručičkám. Tento systém dělá samonavíjecí mechanické hodinky objemnější k nošení než ručně natahované hodinky, protože se jedná o složitější mechanizmus.

Výhody mechanických hodinek

Ekologičnost

Mechanické hodinky nepoužívají elektřinu, jsou tedy šetrné k životnímu prostředí a jejich součásti jsou vyrobeny z přírodních materiálů. * Jedná se tedy o ekologický produkt.

Prestiž

Mechanické hodinky mají díky své kvalitě a kráse prestižní pověst –  historicky byly spojovány s bohatstvím, dobrým vkusem a kulturou.

Kvalita

Mechanické hodinky se zastaví, nejsou-li dlouhodobě nošeny. To pomáhá šetřit energii a zabraňuje opotřebení převodových stupňů. Při pravidelné údržbě a péči jsou mechanické hodinky skvělou investicí, kterou lze předávat po generace.

Vytvořte si své trvalé vzpomínky s hodinkami ORIENT

*Mechanické hodinky obsahují i miniaturní gumičky, které drží části při sobě. Ty nejsou považovány za přírodní.